Udělejte si dnes radost!

Mateří kašička

úvodní-článek(1)

Co je to mateří kašička?

Mateří kašička je čistě přírodní včelí produkt a zároveň speciální potrava pro včelí matky. Je to jeden z primárních včelích produktů. Obsahuje komplex živin nezbytných pro výživu včelí královny, která je po celou dobu svého života krmena jen mateří kašičkou. Má bílou až nažloutlou barvu a hustotou připomíná smetanu.

 

Historie mateří kašičky

Objevení včelí mateří kašičky má kořeny hluboko v historii. Již domorodí Američané, konkrétně Inkové, byli obeznámeni s účinky této látky a využívali ji k osvěžení těla i ducha. Historické záznamy tvrdí, že mateří kašička byla známa i v dávném Egyptě a v Římě, kde byla používána zejména ve formě krémů pro kosmetické účely.

Naši předkové ctili včely a zejména včelí matky. V posledních stoletích se však využití mateří kašičky zvýšilo. Včelaři zdůraznili důležitost této látky pro včelí matky, později byly prokázaný účinky i na zvířata a nedávné výzkumy potvrzují prospěšné účinky i pro lidské zdraví.

Návrh bez názvu(11)

 

Složení mateří kašičky

 1. Bílkoviny: Vysoké množství bílkovin, které jsou důležité pro výživu a růst včelí matky.

 2. Sacharidy: Sacharidy, zejména fruktóza a glukóza, které poskytují energii.

 3. Tuky: Určité tuky, včetně mastných kyselin, které jsou důležité pro metabolismus.

 4. Vitamíny: Mateří kašička je bohatá na různé vitamíny, jako jsou vitamíny B-komplexu, vitamín C, vitamín D, vitamín E a vitamín K.

 5. Minerály: Obsahuje různé minerály, jako jsou vápník, železo, zinek, které jsou důležité pro správný vývoj včelích matek.

 

Jaké je využití mateří kašičky?

Využití mateří kašičky jako superpotraviny je všestranné a účinky jsou velmi rozmanité.

 • zvyšuje výkonnost a imunitu, podporuje vitalitu
 • má příznivý vliv na nervový systém, podporuje paměť a koncentraci
 • příznivě působí při bolesti hlavy a problémech s nespavostí
 • podporuje normalizaci hormonálního systému
 • podporuje zmírnění nepříjemných symptomů v obdobě menopauzy
 • podporuje zdraví a kvalitu pleti
 • pro své regenerační a protizánětlivé účinky se využívá při potížích s akné nebo různými ekzémy, napomáhá rychlejšímu hojení ran
 • má značné protizánětlivé účinky
 • výrazně podporuje regeneraci pokožky a hydratuje epitel
 • přispívá k normalizaci hladiny krevního tlaku a cholesterolu
 • využívá se při průduškovém astmatu, opakujících se zánětech horních cest dýchacích
 • příznivý vliv na střeva a játra
 • je považována za elixír mládí pro zvýšení celkové životní kondice

obrázek-článek

 

Pro koho je mateří kašička vhodná?

Mateří kašička je vhodná pro každého bez rozdílu.

Je zdrojem úžasného spektra vitamínů (A, C, D, B1, B3, B5, B6, B7, B8 a B12), minerálů, aminokyselin a tisíce dalších fytonutrientů. Mateří kašička má až zázračnou moc doplňovat ztracenou energii. Doporučujeme ji používat každému, kdo chce podpořit svoji imunitu nebo řešit nějaký problém. Taky to je úžasná záležitost pro všechny sportovce, kteří chtějí zařadit opravdový skvost do svého jídelníčku. Naše poslání je zařadit tuto superpotravinu do jídelníčku každé domácnosti. 

 

Účinky mateří kašičky při menopauze

Mateří kašička může pomoci zmírnit příznaky menopauzy. Mateří kašička může pomoci vyvážit hormonální změny a zároveň působit uklidňujícími účinky na nervový systém. Zároveň obsahuje vitamíny, minerály a další látky, které přispívají k celkovému zdraví, což je v období menopauzy důležité.

Studie zahrnující 42 japonských žen po menopauze zjistila, že užívání 800 mg mateří kašičky po dobu 12 týdnů pomohlo snížit bolesti zad a úzkost spojenou s menopauzou. Další studie na 200 ženách po menopauze zjistila, že užívání 1 000 mg mateří kašičky denně po dobu osmi týdnů snížilo příznaky menopauzy.

obrázek-článek(1) 

 

Mateří kašička Albeena®

Albeena® mateří kašička je mateří kašička ve své přirozené čisté formě tak, jak byla sebrána z úlu, bez jakéhokoliv zpracování nebo přeměny. Má garantovaný minimálně 2% obsah kyseliny 10-HDA (kyseliny 10-hydroxy-trans-2-decenové). Kyselina 10-HDA je nenasycená mastná kyselina, která se nachází pouze v mateří kašičce a má mnoho prospěšných vlastností.

Na e-shopu Království Krásy je k dostání několik variant mateří kašičky ve výhodných balení (10 g, 25 g, 50 g, 100 g). Další variantou je lyofilizovaná mateří kašička v balení obsahující 60 kapslí.

obrázek-článek(2)

 

Proč zvolit Mateří kašičku od Albeena?

Čerstvou mateří kašička Albeena® skladujeme při teplotě kolem 0°C, abychom zabránili jakékoliv degradaci! Dopravujeme ji k vám ve speciálním izotermickém balení, které chrání mateří kašičku před změnami teploty během přepravy a zachovává všechny její vlastnosti v nezměněné podobě.

Mateří kašička Albeena pochází z úlu z čisté transylvánské přírody a jedná se o prvotřídní produkt vysoké kvality. Dbáme na maximální kvalitu a zdraví našich včel. Veškeré naše úly máme na místech s vysokou kvalitou ovzduší a tedy jak naše včely nebo pyl, který sbírají, tak nejsou kontaminované dnešní průmyslovou dobou. 

 

Doporučené dávkování

Mateří kašičku lze konzumovat různými způsoby, a to buď samostatně, nebo jako součást různých pokrmů. Mateří kašičku od Albeena doporučujeme užívat přímo do jazyk, kde se rychle vstřebá do těla. Pro zlepšení chuti se může mateří kašička smíchat s medem.

Doporučuje se užívat 2 zarovnané lžičky (1 g) denně. Děti od 3 let 1 lžičku denně (0,5 g).

Nejlepších účinků se dosáhne při 6-8 týdenní kůře. Po každé kúře se doporučuje 1-2 měsíční přestávka. Kvůli možné alergické reakci se doporučuje zpočátku užívat menší množství čerstvé mateří kašičky a toto množství postupně zvyšovat až na velikost doporučené denní dávky.

a

 

Vedlejší účinky mateří kašičky

Užívání mateří kašičky je bezpečné, v některých individuálních případech se však mohou objevit nežádoucí reakce, mezi které můžeme řadit:

Alergická reakce - někteří jedinci mohou trpět alergií na včelí produkty včetně mateří kašičky. Typické alergické projevy mohou zahrnovat kožní vyrážku, svědění, otoky nebo potíže s dýcháním. Pokud dojde k alergické reakci, doporučujeme ihned přerušit užívání mateří kašičky.

Zažívací problémy - při výskytu mírných zažívacích problémů (jako jsou průjmy, nevolnost či nadýmání) doporučujeme snížit dávkování.

 

Věděli jste, že?

Včelí královna se dožívá 3-5 let, zatímco včelí dělnice, které nejsou živeny mateří kašičkou, se dožívají pouze 5-6 týdnů. 

 obrázek-článek(3)

 

Na závěr

Mateří kašička je superpotravina s pozoruhodným spektrem pozitivních vlivů na lidské zdraví. Obsahuje bohaté množství živin a biologicky aktivních látek, které podporují imunitní systém, zlepšují energetický metabolismus, působí proti stresu a mají příznivý dopad na pokožku a pleť.

Je však důležité si uvědomit, že účinky mateří kašičky mohou ovlivňovat každou osobu individuálně a samotná mateří kašička by tak neměla nahrazovat vyváženou stravu.

 

Mateří kašičku od Albeena koupíte ZDE:

a(1)