Udělejte si dnes radost!

Apotheca Mundi Lichořeřišnice 41 kapslí

Neohodnoceno
Značka: Apotheca Mundi
Dostupnost Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Kód: 0725765979025
269 Kč
Apotheca Mundi Lichořeřišnice 41 kapslí
Neohodnoceno
Značka: Apotheca Mundi

Super-prášek ve formě kapslí z plodů Lichořeřišnice (Tropaeolum) v poměru 10:1, vyráběný ve spojení ruční práce a nejmodernějších technologií, pod dohledem odborníků, kteří mají více než 20 let zkušeností v České republice. Z udržitelně, šetrně a eticky získané suroviny z Peru.

Lichořeřišnice je bylina, která se v tradiční medicíně používá například v Jižní Americe již od roku 1500. K čemu je Lichořeřišnice dobrá? Tradiční využití těchto rostlin zahrnovalo přípravu čajů a toniků na zklidnění bolestí v krku a nachlazení.

Co je Lichořeřišnice?

Lichořeřišnice (Tropaeolum) je rod 80 druhů léčivých rostlin z čeledi Tropaeolaceae/Brassicaceae. Mezi nejznámější druhy rostlin čeledi Tropaeolaceae patří T. majus, T. minus, T. peregrinum a T. speciosum.

Druh, který má většina lidí na mysli, když se řekne "Lichořeřišnice", je Tropaeolum majus L., druh, který je nejčastěji hodnocen ve výzkumných studiích.

Lichořeřišnice pochází z Jižní a Střední Ameriky a pojmenoval je švédský botanik Carl Linnaeus, který si myslel, že okvětní lístky připomínají římské trofejní sloupy (tropaeum). Podle Urban Cultivator si Linnaeus myslel, že "listy vypadají jako štíty a červené květy jako krví potřísněné přilby".

Protože v této čeledi rostlin existuje mnoho různých druhů, jejich květy mají širokou škálu barev, včetně jasně žlutých, oranžových a červených květů. Lichořeřišnice mají svěží, kulaté listy a velké, převislé květy, díky nimž v zahradách vynikají.

Můžete jíst Lichořeřišnici? Ano, téměř všechny části této rostliny jsou jedlé.

Listy mnozí popisují jako pěkně peprné a chutné, podobné řeřichě a hořčici. V receptech se někdy setkáte s popisem nasturtií jako jedlých květů.

Jedlé jsou také stonky a semena nasturtium, které jsou plné živin, stejně jako kořenová zelenina/tužky, které některé druhy těchto rostlin pěstují pod zemí.

 

Doporučené dávkování: 1x - 2x denně, 1 kapsle. Kapsli zapijte dostatečným množstvím vody. Pro lepší vstřebávání můžete kapsli rozpojit a její obsah přimíchat do nápoje.

 

Složení: 82% extraktu z plodů Lichořeřišnice (Tropaeolum), 18% kapsle

 

Upozornění a skladování: 

Není určeno pro děti do 3 let! Uchovávejte mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu! Nepřekračujte doporučenou denní dávku! Přechovávat v suchu a chladnu ! Výrobek není vhodný pro těhotné a kojící matky.

Výše uvedený text není zdravotním či léčebným tvrzením dle nařízení (ES) č. 1924/2006 a nařízení (EU) 1169/2011 a nemá vzbuzovat dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: