Udělejte si dnes radost!

Apotheca Mundi Cola Nitida 41 kapslí

Neohodnoceno
Značka: Apotheca Mundi
Dostupnost Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Kód: 0764460545340
319 Kč
Apotheca Mundi Cola Nitida 41 kapslí
Neohodnoceno
Značka: Apotheca Mundi

Super-prášek ve formě kapslí z plodů Kolovník lesklý (Cola nitida), vyráběný ve spojení ruční práce a nejmodernějších technologií, pod dohledem odborníků, kteří mají více než 20 let zkušeností v České republice. Z udržitelně, šetrně a eticky získané suroviny z JAR.Kolový ořech je plod stromu kola (Cola acuminata a Cola nitida), který pochází ze západní Afriky. Stromy, které dosahují výšky 40 až 60 metrů, plodí hvězdicovité ovoce. Každý plod obsahuje dva až pět kolových ořechů. Toto malé ovoce, velké asi jako kaštan, je plné kofeinu.

Cola Nitida neboli Kolové ořechy mají hořkou chuť, když se žvýkají čerstvé. Po usušení se jejich chuť zmírní a údajně voní po muškátovém oříšku. Kolový ořech je v mnoha západoafrických zemích kulturní stálicí, která je ceněna pro své účinky jako stimulant centrální nervové soustavy.

V celé západní Africe jsou na každém tržišti, v autobusovém depu a v obchodě na rohu k prodeji malé hromádky kolových ořechů. Pro chudé venkovské zemědělce je to významná plodina, na které vydělávají. Mnoho lidí je denně žvýká pro dávku kofeinu. Každý ořech obsahuje více kofeinu než dva velké šálky kávy.

Na Západě (ve Spojených státech a v Evropě) se spíše setkáte s extraktem z kolových ořechů než se samotným čerstvým ořechem. Extrakt z koly je běžným potravinářským ochucovadlem, které se nachází v Coca-Cole, Pepsi-Cole a nyní i v mnoha populárních energetických nápojích. Extrakt z Cola Nitida se používá v některých lécích na hubnutí a volně prodejných stimulantech. Extrakt z Cola Nitida se také prodává jako bylinný doplněk. Příběhy o mnoha zdravotních přínosech ořechu kola se tradují již tisíce let. Lidé tvrdili, že kolový ořech oslazuje zatuchlou vodu, l**í únavu a zmírňuje bolesti z hladu.

Doporučujeme hlavně:

  • Kontrola tělesné hmotnosti

Nedoporučujeme: 

  • dětem do 15 let
  • těhotným a kojícím ženám

 

Doporučené dávkování: 1x denně, 1 kapsle. Kapsli zapijte dostatečným množstvím vody. Pro lepší vstřebávání můžete kapsli rozpojit a její obsah přimíchat do nápoje.


Složení: 
82% extraktu z plodů Kolovník lesklý (Cola nitida), 18% kapsleUpozornění a skladování: 

Není určeno pro děti do 3 let! Uchovávejte mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu! Nepřekračujte doporučenou denní dávku! Přechovávat v suchu a chladnu ! Výrobek není vhodný pro těhotné a kojící matky.

Výše uvedený text není zdravotním či léčebným tvrzením dle nařízení (ES) č. 1924/2006 a nařízení (EU) 1169/2011 a nemá vzbuzovat dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: